x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

אינטרנט - רשת של תמיכה

תאריך: 30/06/2014 10:30   מחבר: קולות לבריאות הנפש שלך

אחד הצדדים היפים של עידן האינטרנט הוא היכולת לתקשר ולהתקשר עם אנשים החווים את אותם מצבים, אותם רגשות, בכל מקום בעולם. העובדה הזו מתחדדת עוד יותר בכל מה קשור לנפגעי נפש. לא תהיה זו הגזמה עם נאמר כי האינטרנט עזר להציף את מצבם של נפגעי הנפש והעלה את המודעות והצורך בעזרה ושיקום.

נפגעי נפש, בניגוד לנכים עם מוגבלויות גופניות, אינם בולטים. אדם יכול לעבור חיים שלמים של סכסוך נפשי, חרדות וסיוטים ולהתנהג כאילו הכול כרגיל.

השילוב בין חוסר נראות, בושה המתלווה לכל מחלה וחוסר תמיכה מהסביבה גורם לבדידות נוראית שרק מחמירה את המחלה. עד שהגיע האינטרנט...

אינטרנט - מענה נפלא לשיתוף

לפתע, נפגעי הנפש גילו כי הם לא לבד. העובדה כי האינטרנט הוא פורמט המאפשר לך לחשוף את סודותיך ללא חשיפת זהותך גרמה לכך שנפגעי נפש גילו שיש עוד אנשים הסובלים מאותם סימפטומים נפשיים ומאותה מחלה. קיר הבדידות נשבר, מכאן, אפשר להתחיל ולהשתקם.

דבר נוסף שנפגעי הנפש גילו הוא שהם חולים במחלה נפשית שאפשר לטפל בה. הידע הרב שזרם אל המסך ניפץ את המיתוס של הבושה ושל החריגות. כיום ברור לכולם כי מחלות פסיכאטריות ניתנות לטיפול בכלים רפואיים ומדעיים לכל דבר. אין צורך לסבול ואין ממה להתבייש. הפרעות נפש הן כמו כל מחלה. תודות לאינטרנט, המידע הזה ברור ושקוף לכולם.

מסגרות תמיכה רשתית

בד בבד עם הגילויים האובייקטיביים של מחלות נפש, נוצרו מסגרות תמיכה רשתיות מובהקות. פורומים של הלומי קרב, של נפגעי פעולות איבה, של תאונות עבודה, תאונות דרכים, רשלנות רפואית ולכל סוג מחלת נפש שיש.

לקריאה נוספת: טראומה בעקבות אסונות לאומיים

בפורומים אלה ניתן למצוא עוד חולים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, רופאים, בני משפחה, מידע חשוב ופעילויות מיוחדות. יצירת קהילה תומכת חשובה לכל אדם באשר הוא אדם, קל וחומר לנפגעי נפש הזקוקים לכל התמיכה והאהדה שהם יכולים לקבל.

אספקט נוסף שהאינטרנט הביא לידי ביטוי הוא עמותות מוחשיות שהעלו את תכניהן ומשנתם על גבי אתר אינטרנט. בצורה זו, יכולות עמותות אלה להגדיל את כוחן והשפעתם. האתר הוא מקום מפגש וויטואלי בו ניתן להתעדכן בפעילויות ופעולות הקשורות לתחום הנכות נפשית.

עמותות ופורומים אלה לא נוגעים אך ורק לנפגעי הנפש אלא גם לאנשים הסובבים אותם שלפני עידן האינטרנט לא היה להם מקום להשמיע את קולם. פורומים של משפחות, הורים, אחיות ובני זוג הזקוקים להבנה ולתמיכה לגבי הקושי שהם עוברים בהתמודדות היום יומית.

קיראו גם על: מתן סיוע נפשי בעקבות אסון השריפה בכרמל

לא להישאר לבד

האינטרנט הוא כלי מצויין להפיג את הבדידות והקושי הנלווים למחלה נפשית. בכל מצב ובכל גיל, ניתן להצטרף ולהתחבר, להקל על אחרים ולהקל על עצמכם.

עלינו לטפח את הגישה של עזרה הדדית דרך האינטרנט כדי להתאים את ההתקדמות הטכנולוגית להתפתחות האנושית. זוהי חובתינו כחברה הומניסטית וכיצורים בעלי תבונה, ולב.

קולות - אתר בריאות הנפש השלם מזמין אתכם לקהילה המקוונת!

לקריאה נוספת: התמכרות הכרה הבנה והתמודדות

הפרעות נפוצות והנפש שלך
חרדה - הפרעות נפשיות
הפרעות חרדה מהן?
דיכאון והטיפול בו
קיראו על דיכאון ואופן הטיפול בו
הפרעות אכילה והטיפול בהן
קיראו על הפרעות אכילה והטיפול בהן
הפרעות אישיות והטיפול בהן
מהי הפרעת אישיות?
סכיזופרניה והטיפול בה
קיראו על סכיזופרניה ועל הטיפול בה
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור